Medistasyonu Alışkanlık Haline Getirmek
Mindfulness Pratikleri

Meditasyonu Alışkanlık Haline Getirmek

Meditasyon alışkanlık haline getirmek pratik gerektirmektedir.Zihinsel uygunluk, fiziksel uygunluk gibidir: kalıcı sonuçlar elde etmek için birkaç derin nefes veya yirmi mekikten fazlasına ihtiyacınız vardır.Ancak buna ne kadar uzun süre sadık kalırsanız, o kadar kolaylaşır ve daha fazla fayda fark edersiniz.

Bu nedenle, bir meditasyon pratiğine başlamayı düşünüyorsanız, bugün başlamanızı ve ardından yarın ve ondan sonraki gün tekrar yapmanızı öneririz.

Size uygun bir zaman bulun

Her yerde ve her zaman meditasyon yapabilirsiniz. Pratikleri yapmak için günün en iyi zamanı her birimiz için benzersizdir. Sabahları ilk iş olarak meditasyon yapmak faydalı olabilir çünkü güne getirebileceğiniz bir ferahlık duygusu geliştirebilirsiniz. Akşam pratiğini yapmak zihne yardımcı olabilir ve rahatlamak ve uykuya hazırlanmak için harika bir geçiştir.

Günün hangi saatinin sizin için en iyi hissettirdiğini anlamak için denemeler yapın. Sonuçta, bu senin pratiğin olucaktır.

Rahat bir pozisyon bulun

Çoğu insan bir sandalyeye oturur, ayakları yere düz olarak basar. Diğerleri yerde ya da bir minder üzerinde bağdaş kurarak oturmayı tercih ederler. Diğerleri düz yatmayı tercih eder. Vücudunuzun ihtiyaçlarını onurlandırın. Bilgisayarda geçen uzun bir günün ardından, yerde yatmak vücudunuz için mükemmel bir tercih olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.