Hakkımızda

Mindfulness İstanbul

Mindfulness İstanbul yeni açılan Mindfulness Atölye de eğitim seminerleri,Mindfulness Temelli Stres Azaltma programları sunulmaktadır.

Ayrıca Mindfulness İstanbul’da program ve seminerlere katılan katılımcılara;Uluslararası Onaylı Sertifika verilmektedir.Mola zamanlarında çay ve kahve ikramları sunulmaktadır.

Mindfulness Nedir?

Mindfulness şimdiki zamanda gerçekleşen beden ve duyusal durumları fark etmektir. Aynı zamanda bu farkındalığı yargılamadan kabul etmektir. Kısacası Mindfulness-Bilinçli Farkındalık demektir.Mindfulness İstanbul yeni açılan kurs ve programlar için bizimle iletişime geçin.

Mindfulness yararları;

Hayat kalitesini iyileştirir; Dikkatli olmak, hayattaki zevklerin ortaya çıktıkça tadını çıkarmayı kolaylaştırır. Faaliyetlerle tamamen meşgul olmanıza yardımcı olur.Olumsuz olaylarla başa çıkmak için daha büyük bir kapasite oluşturabilmektedir.

Fiziksel sağlığı farkındalık iyileştirir; Farkındalık stresi azaltmaya, kalp hastalığını tedavi etmeye, kan basıncını düşürmeye, kronik ağrıyı azaltmaya, uykuyu iyileştirmeye ve gastrointestinal zorlukları hafifletmeye yardımcı olabilmektedir.

Farkındalık zihinsel sağlığı iyileştirir. Son yıllarda, psikoterapistler, depresyon, madde bağımlılığı, yeme bozuklukları, çiftlerin çatışmaları, anksiyete bozuklukları ve obsesif-kompulsif bozukluk dahil olmak üzere bir dizi sorunun tedavisinde önemli bir unsur olarak farkındalık meditasyonunu kullanılmaktadır.

Mindfulness Pratiği Nasıl Yapılır?

Şimdi bulunduğunuz yerde olun.

Çevrenize bakın,sadece bakın gelen düşüncelerinizi de gözlemleyin.

Ekrana veya bulunduğunuz da ortamda ışığı,şekilleri,renkleri,dokuları görün.

Her bir şeyin sessiz mevcudiyetinin farkında olun.Her şeyin olmasına izin veren o küçük boşluğun farkında olun.

Sesleri dinleyin;onları yargılamayın.Seslerin altındaki sessizliği dinleyin.

Nefes alıp verişinizin ritmini gözlemleyin;içinize girip çıkan havayı hissedin.İçinizde ve dışınızda,her şeyin ”oluşuna”izin verin.

Mindfulness herkes için uygundur. Avrupa ülkelerinde meclislerde,okullarda,kampüslerde,sınavlara girmeden önce farkındalık pratikleri yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.