Tuzla Ahmet Yassa
Blog

Dr.Ahmet Yassa Tms Tedavisini Öneriyor

Uzman doktor ahmet yassa
Ahmet yassa

Tms Tedavisi İstanbul Tuzla’da bulunan Uzman Psikiyatrist Dr.Ahmet Yassa Tms Tedavisini öneriyor.Dr.Ahmet Yassa 2011 yılında Abant İzzet Baysal Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Tıpta uzmanlık eğitimini 2017 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda tamamladı. Uzmanlık tezini Bipolar Bozukluk hastalarında komorbidite üzerine araştırması ile tamamladı. 2017-2019 yıllarında Yozgat TRSM, Amatem ve Yozgat Şehir Hastanesi’nde, 2019-2020 yıllarında Tuzla Devlet Hastanesi’nde, 2020-2022 yılları arasında Kızılay İstanbul Anadolu Yakası Toplum Merkezi’nde çalıştı.

Tms Tedavisi(Transkraniyal manyetik stimülasyon)Nedir?

Cildin bütünlüğünü bozmadan , cihaz ile yapılan beyin uyarımıdır. Transkraniyal manyetik stimülasyon (TMS)  cihazları tamamen vücudun dışında çalışır. Beyinde depresyon ile ilişkili olan bölgelere manyetik uyarım uygulayarak aktivitesini düzenler.

Tms Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Depresyon, obesesif kompulsif bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu ve kaygı bozukluklarında önerilmektedir.

TMS tedavisinin yan etkisi var mıdır?

En sık görülen yan etki tedavi sırasında veya sonrasında baş ağrısıdır. Nadiren yüz kaslarının karıncalanması, yüz kası spazmları veya seğirmesi olabilmektedir. Olabilecek yan etkiler genellikle son derece hafiftir ve iyi tolere edilmektedir. Transkraniyal manyetik stimülasyon (TMS)  tedavisinde anestezi gerektirmez. Dolayısıyla anestezik ilaçların yan etkilerinden kaçınılmış olunur.

(TMS) tedavisi avantajları nelerdir?

  • İlaca yanıt vermeyen hastalar
  • İlacın yan etkisini kaldıramayan hastalar
  • İlaç kullanmak ile ilgili şüphesi olan hastalar
  • Daha önce terapi görmüş ama fayda sağlamamış kişiler
  • Terapinin etkinliğine inanmayanlar
  • Uzun terapi seansları için vakti olmayan kişiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.