Duygularımız Üzerinde Farkındalığın Etkisi
Blog

Duygularımızın Üzerinde Şimdiki An’ın Etkisi

Duygular zihnin ve bedenin buluştuğu yerde ortaya çıkar. Duygular beden ve zihnin gösterdiği tepkidir veya buna zihninizin bedendeki yansıması da diyebiliriz.

Düşüncelerinizle hoşlandığınız ve hoşlanmadığınız şeylerle yargılarınızla ve yorumlarınızla daha çok özdeşleştikçe siz bunun farkında olsanız da olmasanız da, duygusal enerji birikimi daha güçlü olacaktır.

Eğer duygularınızı hissedemezseniz onlarla bağlantınız kesilmişse en sonunda onları fiziksel düzeyde bir hastalık ya da hastalık belirtisi olarak ortaya çıkabilir.Duygularınızı hissetmekte zorlanıyorsanız,dikkatinizi bedeninizin içsel enerji alanına odaklanarak başlayabilirsiniz.Bu ayrıca sizi duygularınızla temasa geçirecektir.

Zihninizi gerçekten tanımak istiyorsanız,beden size daima doğru bir yansıma verecektir. Bu yüzden hemen duygularınıza bakın. Onu bedeninizde hissetmeye çalışın. Bunların arasında belirgin bir çatışma varsa düşünceleriniz sizi yanıltıyor olabilir. Duygularınız daha gerçeği gösterir. Tabi bu sizin ruh halinizle ilgili gerçek olacaktır.

Belki kendinize şu soruları sorabilirsiniz; Şu anda içimde ne olup bitiyor? bu soru size doğru yöne götürecektir.Bunu kendinize sorarken yargılamayın sadece gözlemleyin.Dikkatinize içinizde odaklayın.Duygunun enerjisini hissedin.

Herhangi bir duygu mevcut değilse,hissetmiyorsanız dikkatinizi daha derinlere bedeninizi içsel enerji alanına yöneltilebilir.

Küçük pratiklerle kendinizi geliştirebilirsiniz bunun için pratik yapabilirsiniz. Günlük yaşamınızda rutin bir düzene koyabilirsiniz.Örneğin;Evinizde ya da işyerinizde merdivenleri inip çıkarken yapabilirsiniz. Her seferinde, her adımınıza,her hareketinize nefes alış veriş hızınıza dikkat edin.Tümüyle orada olun.

Ellerinizi yıkarken tüm duyusal algılara açık olun.Suyun sesine verdiği hisse,ellerinizin hareketine,sabunun kokusuna vs.dikkat edin.

Bu uygulamada başarınızı tek bir ölçütle ölçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.